Czym się kierować w trakcie wyboru przestrzeni biurowej?

Niezależnie od tego, czy Twoja firma jest duża, czy dopiero co raczkująca, wybór odpowiedniej przestrzeni biurowej może być dość trudny. Jest wiele do rozważenia, od dokładnego zrozumienia, ile powierzchni potrzebujesz teraz i w przyszłości, a także obiektów, lokalizacji, kosztów i długości najmu, do którego będziesz zobowiązany.

Aby uczynić cały proces mniej przytłaczającym, przygotowaliśmy listę rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze biura. Chodzi o to, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję dla Twojej firmy teraz i w perspektywie jej rozwoju.

Lokalizacja

Przy wyborze obszaru roboczego lokalizacja powinna znajdować się na szczycie listy priorytetów. Najlepiej byłoby, gdyby zarówno Twój zespół, jak i klienci mogli wygodnie wchodzić i wychodzić z biura. Oczywiście bliskość takich rzeczy jak transport publiczny, parking, punktów gastronomicznych, a także terenów zieleni, tworzą idealne połączenie dla nowoczesnych miejsc pracy.

Inną kwestią przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji jest to, jak blisko będziesz swoich konkurentów i partnerów. Ma to związek z networkingiem i tworzeniem sieci branżowych powiązań.

Design

Projekt budynku, a także estetyka w miejscu pracy to ważne kwestie. Design będzie miał wpływ nie tylko na Twój wizerunek i reputację na rynku, ale na pracowników, klientów i interesariuszy.

Planując odpowiedni projekt dla swojego biura, ważne jest, aby pomyśleć o funkcjonalności i atrakcyjności wizualnej. To miejsce prowadzenia biznesu, ale także takie, w którym pracownicy spędzają większość swojego tygodnia, więc musi zapewniać wygodę, a jednocześnie prezentować profesjonalny wizerunek odwiedzającym. Zastanów się, czy wolisz zacząć od pustego płótna i zaprojektować własną przestrzeń, czy też znaleźć w pełni wyposażone biuro, do którego możesz się szybko wprowadzić.

Budynek

Jest tak wiele udogodnień oferowanych przez komercyjne biurowce, że ważne jest, aby naprawdę skupić się na tym, czego potrzebuje Twoja firma. Usługi mogą obejmować wszystko, od wspólnych sal konferencyjnych po kawiarnie, przestrzeń na świeżym powietrzu, czy publiczną sieć Wi-Fi. Wiele większych obiektów komercyjnych oferuje również usługi dozorcy, przedszkola dla dzieci oraz zajęcia fitness.

Wspólne miejsce spotkań

Jeśli nadal zastanawiasz się, ile potrzebujesz powierzchni biurowej, doskonałym rozwiązaniem może być budynek oferujący wspólne zaplecze konferencyjne na miejscu. Mając dostęp do tych udogodnień, możesz zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając ilość potrzebnej przestrzeni we własnym biurze. Co więcej, wiele z tych wspólnych przestrzeni konferencyjnych jest wyposażonych w najnowocześniejszą technologię i personel, który pomoże w obsłudze spotkania, zarządzaniu technologią i organizacją cateringu.

Podsumowanie

Jak widać, odpowiednie podejście pozwala na sukcesywne znalezienie perfekcyjnego biura dla danego przedsiębiorstwa. Wszystko to sprawi, że finalnie przedsiębiorca będzie dysponował miejscem umożliwiającym faktyczny rozwój swojej firmy.