UM Wejherowo: Srebrna Nitka zaprasza na Komedię omyłek próba otwarta”

W auli Szkoły Podstawowej nr 9 (przy rondzie) 6 listopada br. o godz. 17.00 odbędzie się spektakl Komedia omyłek próba otwarta” w wykonaniu grupy teatralnej Srebrna Nitka”. Spektakl wyreżyserował Maciej Wizner z Teatru Miejskiego w Gdyni w ramach projektu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Teatralny Pasjans”.
Spektakl Komedia omyłek próba otwarta” oparty jest na sztuce Williama Szekspira Komedia omyłek”. Fabuła tej farsy, to motyw rozdzielonych bliźniaków, a właściwie ich dwóch par. Pojawia się dwóch identycznych kupców i dwóch ich służących, którzy nie wiedząc o sobie znajdują się w tym samym mieście. Co chwilę jeden jest mylony z drugim, co prowadzi do piętrzących się nieporozumień, w wyniku których jeden z kupców zostaje uwięziony, a drugi uznany za wariata. Ich problemy, spowodowane przez niefortunne zbiegi okoliczności, zostaną rozwiązane również za sprawą przypadku.
Sztukę prezentuje grupa teatralna Srebrna Nitka” działająca w Wejherowie od 6 lat, do której należy 16. słuchaczy Stowarzyszenia Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Do projektu integracyjno-edukacyjnego Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Teatralny Pasjans” przystąpiło 13. seniorów ze Srebrnej Nitki”. Liderem grupy jest Elżbieta Kilikowska.
- Udział w tym spektaklu przy współpracy z profesjonalnym reżyserem teatralnym Maciejem Wiznerem z Teatru Miejskiego w Gdyni, jest dla nas bardzo cennym doświadczeniem, a jednocześnie dużym przeżyciem osobistym. Występ w dniu 6 listopada br. na scenie auli dawnego gimnazjum będzie prapremierą, po której tydzień później wystąpimy na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na Ołowiance mówi Krystyna Laskowska, prezes Stowarzyszenia WUTW zapraszając mieszkańców Wejherowa na to wydarzenie.
Teatralny Pasjans to projekt niezwykły, realizowany przez Teatr Szekspirowski już po raz piąty.
Udział w nim biorą grupy seniorów, grupy osób z niepełnosprawnościami oraz uczniów w wieku 13-15 lat. Dzięki temu dochodzi do artystycznego dialogu grup różnych od siebie osób, zbyt często mijających się na co dzień bez słowa.
Dodajmy, że w dniach 13-15 listopada br. na scenie gdańskiego Teatru Szekspirowskiego trzy grupy teatralne pokażą trzy odsłony jednego dzieła, przygotowane pod opieką profesjonalnych reżyserów. W finale projektu wystąpi 9 grup teatralnych: 3. młodzieżowe, 3 osób niepełnosprawnych i 3 seniorów (z Gdańska, Gdyni, Sopotu i Wejherowa). Od czerwca przygotowywali oni w swoich miejscowościach spektakle oparte o trzy sztuki Williama Szekspira: Komedia omyłek” Henryk V” lub Król Lear”. Każda z grup pracowała nad jednym z tekstów, z pomocą profesjonalnego reżysera teatralnego. Pokazy spektakli w Gdańsku rozpoczynają się o godz. 17.30.
Dodajmy, że wstęp na spektakl Komedia omyłek próba otwarta” w auli SP 9 przy rondzie jest bezpłatny. Również występy wszystkich 9 grup teatralnych w dniach 13-15 na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku można oglądać za darmo.
teatrszekspirowski.pl/final-projektu-teatralny-pasjans-2019/
Urząd Miasta Wejherowo,
wejherowo.pl/artykuly/srebrna-nitka-zaprasza-na-komedie-omylek-proba-otwarta-a6875.html
Ostatnie Artykuły

Parafia św. Leona Wielkiego w Wejherowie - msze, kancelaria, kontakt

Parafia Chrystusa Króla w Wejherowie - kontakt, kancelaria, sakramenty

Parafia św. Anny w Wejherowie - Sanktuarium Pasyjno-Maryjne, historia i tradycje

Parafia św. Karola Boromeusza w Wejherowie - kontakt, kancelaria, historia

Parafia NMP Królowej Polski w Wejherowie - historia, kościół i parking

W Wejherowie młodzi przyrodnicy sprawdzili się w finale pełnym zadań

Leśny marsz w Wejherowie przyciągnął tłum. Finał był na strzelnicy

Wejherowskie taksówki dostaną nowe oznakowanie. Zmieni się też regulamin

Muzyka, hejnał i medale. Dzień Jakuba pokazał siłę Wejherowa

W Wejherowie świętowano rodzicielstwo zastępcze. Brakuje rodzin
![[PIŁKA NOŻNA] Zawisza Bydgoszcz – Wikęd Luzino 2:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II) – awans i rekordowa frekwencja w Bydgoszczy](/images/mecz/thumbnails/zawisza-bydgoszcz-wiked-luzino-23052026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Zawisza Bydgoszcz – Wikęd Luzino 2:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II) – awans i rekordowa frekwencja w Bydgoszczy

Kolorowy pochód przypomniał o Jakubie Wejherze i historii miasta

Wejherowo szykuje plan na upały i ulewy. Mieszkańcy będą współtworzyć dokument

W Redzie młodzież sprawdzała alkogogle i pytała policjantów o służbę
Przydatne dane teleadresowe
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewinie - kontakt, godziny, pomoc dla rodzin i osób w trudnej sytuacji
- Komisariat Policji w Szemudzie - kontakt, telefony, dzielnicowi
- Biuro Powiatowe ARiMR w Wejherowo - adres, telefon i godziny otwarcia
- Gniewińskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Kostkowie - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo w Gościcinie - kontakt, filie, wynajem sal
- Parafia św. Anny w Wejherowie - Sanktuarium Pasyjno-Maryjne, historia i tradycje
