Na ścianie budynku przy ul. Kopernika powstaje fresk w technice sgraffito przedstawiający sylwetkę Kaszuby z akordeonem i rekwizytami otaczającego go świata. Jak wyjaśnia główny wykonawca dzieła Artur Wyszecki: - Idea tego obrazu jest taka, że Kaszub gra, a świat wokół niego tańczy.
Artur Wyszecki mówi, że wszystko co się znajduje wokół akordeonisty na tym obrazie jest w stanie tańca pod wpływem muzyki, np. ryby skaczące przez półksiężyce, fruwające tulipany z haftów kaszubskich i pływające różne stworzenia morskie.
Jak dodaje po rewitalizacji całości ulicy Kopernika i budowie niewielkiego parkingu przy skrzyżowaniu ul. Kopernika z ul. 10 Lutego widniała nieciekawie prezentująca się pusta ściana widoczna od strony torów kolejowych. Dlatego padł pomysł, aby wypełnić tę powierzchnię jakimś elementem promocyjnym. Propozycję przedstawili wejherowscy artyści, a pomysł ten zaakceptowali włodarze miasta.
Artur Wyszecki zauważa, że ta prezentacja nie jest muralem, jak niektórzy próbują go określać, ale freskiem na świeżym tynku, czyli z włoska sgraffito (graffiare - drapać). Na ścianę nałożone są dwie warstwy tynku – ciemna i jasna, które następnie się skrobie wydobywając zaplanowany rysunek, który będzie później kolorowany. Jest to bardzo trwała technika, co potwierdza fresk wykonany na ścianie budynku przy ul. Wałowej, który nie stracił barw, podobnie jak fresk na budynku przy ul. Dworcowej wykonany ponad 30 lat temu.
Artystów wykonujących fresk – Artura Wyszeckiego i Tomasza Morka, cieszy że mieszkańcy interesują się wykonywaną pracą i chwalą pomysł na plastyczne zagospodarowanie tej ściany, która będzie widoczna z okien pociągów.