Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wejherowo

Czy kibic piłkarski zawsze otrzymuje sprawdzone newsy?

Media kreują rzeczywistość, także i tą piłkarską. Nie trzeba wiele natrudzić się, aby natrafić na zmanipulowaną informację. Jak się przed tym bronić?

Sport dla wszystkich

Piłka nożna nie jest absolutnie żadnym wyjątkiem, jeśli chodzi o próbę manipulacji faktami przez środowiska, którym zależy nie na sporcie, nie na piłkarzach, ale na rozgłosie i zyskach, które się z nim wiążą. A zyski mogą być ogromne, ponieważ futbol jest najpopularniejszym sportem na całej planecie. Szacuje się, że społeczność fanów na całym świecie to miliardy osób. Niewiele jest pewnie osób, które nigdy o tym sporcie nie słyszały. Na tej stronie wyniki spotkań aktualizowane są na bieżąco i sami możemy ocenić, jak bardzo intensywny jest to sport- dzieje się tutaj bowiem bardzo dużo. To sport pełen emocji i nie jest nic dziwnego w tym, że wkradł się do serc tak wielu osób na całym globie. Ponadto nic nie wskazuje na to, żeby miało się coś w tej kwestii odmienić. Wydaje się, że dyscyplina ta jest wręcz nieśmiertelna. Ulega ciągłym zmianom i rewolucjom, dzięki temu kolejne pokolenia uznają, że jest to rozrywka, której oglądanie- na stadionach czy w telewizji- sprawia im ogromną radość. Fani rywalizują ze sobą, bo większość z nich kibicuje konkretnej drużynie; mogą oczywiście znaleźć informacje na jej temat na stronie klubu piłkarskiego. Tak naprawdę jednak wszyscy tworzą jedną, ogromnych rozmiarów rodzinę.

Weryfikacja źródeł

Ta ogromna piłkarska społeczność musi jednak nieustannie trzymać się razem, aby nie natrafić na niezweryfikowane informacje, które mogą wywołać złość, smutek, a nawet agresję czy nienawiść. Słowem, wywołują one chaos i nie przynoszą żadnej korzyści. Dlatego weryfikacja źródeł jest szczególnie ważna, jeśli rozmawiamy o sporcie, o piłce nożnej. Warto więc starać się wchłaniać teksty, które przygotowywane są przez profesjonalistów i pasjonatów futbolu. Dużo nam to ułatwi, a my- kibice- będzie dzięki temu o wiele spokojniejsi.