Kim jest doradca kredytowy?

Znalezienie kredytu to nie lada wyzwanie pochłaniające bardzo wiele czasu. Z powodu braku odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia bardzo często popełniamy również błędy podczas wyboru instytucji. Aby nasze decyzje były świadome, należy skorzystać z usług doradców kredytowych. Doradztwo kredytowe polega na przekazaniu fachowej wiedzy kredytobiorcom, a także oferowaniu pomocy w podejmowaniu decyzji o wyborze danego kredytu. Profesjonaliści nie powinni jednak jednoznacznie sugerować zakupu konkretnych produktów lub wyboru danej instytucji. Doradztwo kredytowe stanowi jeden z rodzajów doradztwa finansowego. To z kolei poza wsparciem podejmowania decyzji o pożyczkach, dostarcza klientom wiedzy dotyczącej ubezpieczeń, inwestowania itp.

Doradca kredytowy jest osobą, która udzieli nam wszelkich informacji dotyczących kredytów, warunków, jakie musimy spełnić, zasad ich udzielania, ale także prawa z zakresu kredytów oraz bankowości. Co więcej, osoba taka, z założenia nie powinna być związana z żadną konkretną instytucją finansową ani bankiem. Dzięki jej wsparciu możemy wybrać najlepiej dopasowany do swoich możliwości oraz potrzeb kredyt.

Doradztwo kredytowe - na czym polega?

Doradztwo kredytowe Warszawa należy do branży usługowej, która wykonywana jest przez doradców finansowych, a potocznie mówiąc agentów finansowych. Powinno ono zapewnić jak najwięcej informacji o możliwych kredytach - zarówno samochodowych, hipotecznych, jak i innych rodzajach kredytów konsumenckich. Jak przekonują eksperci zajmujący się branżą finansową, klienci, którzy wybierają usługi doradcy kredytowego mogą otrzymać obiektywne i bardzo często bezpłatne porady kredytowe.

Pośrednik a doradca kredytowy.

Oprócz pojęcia doradca kredytowy możemy spotkać się także z pojęciem pośrednika. Są to jednak zupełnie odrębne zawody. Zadaniem pośrednika jest poinformowanie nas o instytucjach, z którymi współpracuje i od których pobiera prowizję za skorzystanie z oferowanych produktów. Oczywistym jest jednak, że doradca pełni rolę pośrednika. Współpracuje on bowiem z dużą ilością banków, jednak właśnie z tego powodu, działa on niezależnie, a co za tym idzie - przedstawi nam znacznie bardziej bogatą ofertę niż pośrednik. Obecnie funkcjonujące prawo ustala, że pośrednikami finansowymi są duże firmy, w których zatrudnieni są agenci kredytowi.

Z powodu nieustannie zmieniających się przepisów, z rynku zaczęło znikać wielu doradców kredytowych. Powodem jest fakt, iż aby wykonywać ten zawód należy spełnić szereg warunków oraz zdać egzamin państwowy.

Kiery warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

  • Jeżeli chcesz pozyskać szczegółowe informacje na temat aktualnych ofert oraz wyjaśnić kwestie związane z umową pożyczkową.
  • Kiedy chcesz znaleźć najbardziej korzystną na rynku ofertę kredytu hipotecznego lub gotówkowego.
  • Jeżeli Twoja wiedza na temat pożyczek, kredytów bankowych jest niewystarczająca, aby podjąć dobre decyzje.
  • Jeżeli znasz się na kredytach, ale nie masz zbyt dużo czasu na znalezienie najbardziej korzystnej oferty.
  • W momencie, kiedy obawiasz się, że nie dasz rady z wypełnieniem formalności dotyczących kredytów.