Leasing jest wyjątkowo korzystną formą finansowania z perspektywy przedsiębiorców. W wielu względach okazuje się rozwiązaniem dużo lepszym od kredytu gotówkowego. W bardzo dobrej ofercie cenowe można pozyskać nowe, luksusowe samochody prosto z salonu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wybrać używane samochody leasingowe odznaczające się dobrym stanem technicznym. Jakie korzyści może zaoferować Twojej firmie dobra umowa leasingowa na samochód osobowy?

Umowa leasingu – na czym to polega?

Leasing możemy określić jako połączenie kredytu oraz dzierżawy. Usługa umożliwia pozyskanie nowego samochodu bez dużego, jednorazowego wydatku. Na czas trwania umowy, samochód jest udostępniany leasingobiorcy, ale jego faktycznym właścicielem pozostaje firma leasingowa. To nie stoi jednak na przeszkodzie ku temu, by liczne wydatki związane z leasingiem odliczyć od podatku VAT z tytułu kosztów uzyskania przychodu. W ten sposób, najem długoterminowy Skoda jest rozwiązaniem bardzo opłacalnym z ekonomicznego punktu widzenia. Warto również dodać, że w odróżnieniu od kredytu, leasing nie obniża zdolności kredytowej firmy.

Jakie samochody można wziąć w leasing?

Oferta dobrych firm leasingowych jest bardzo elastyczna i dostosowana do potrzeb wszystkich przedsiębiorców. Leasing może dotyczyć zarówno nowych samochód z salonu, jak również aut używanych z komisu. Klient wskazuje interesujący go samochód, który zostanie pozyskany przez firmę leasingową i udostępniony leasingobiorcy zgodnie z warunkami umowy. Błędne jest zatem powszechne przekonanie, że leasing dotyczy wyłącznie nowych samochodów.

Oferta dobrej firmy leasingowej

Leasing operacyjny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców ceniących sobie wygodę i oszczędność czasu. W warunkach umowy można bowiem przenieść odpowiedzialność za liczne kwestie na stronę firmy leasingowej. W ten sposób, leasingodawca może odpowiadać za regularny serwis oraz niezbędne naprawy. W przypadku nagłej awarii, klient otrzymuje samochód zastępczy. W ten sposób, zarzadzanie flotą pojazdów staje się dużo prostsze oraz mniej kosztowne. Należy oczywiście pamiętać, że wszelkie usługi dodatkowe wpływają na wysokość miesięcznej raty.

Samochody poleasingowe na rynku wtórnym

Przedsiębiorca, decydujący się na leasing operacyjny, nie ma obowiązku wykupienia auta po wygaśnięciu umowy. W takiej sytuacji, pojazd trafia na rynek wtórny i poszukuje nowego właściciela. Auto poleasingowe można wykupić za gotówkę, kredyt lub wziąć go w ponowny leasing. Dzięki temu, Opel Astra oraz inne, popularne modele na rynku leasingowym mogą być pozyskane w korzystnej cenie. Nowy właściciel zyskuje również gwarancję doskonałego stanu technicznego oraz ma wgląd w pełną dokumentację związaną z serwisem oraz naprawami dokonanymi w przeszłości.

Reasumując…

Leasing pod wieloma względami okazuje się rozwiązaniem dużo lepszym od kredytu gotówkowego. Do najważniejszych zalet zaliczymy: mniejszą ilość formalności, przystępną ofertę cenową, brak obciążenia zdolności kredytowej firmy, a także pełne wsparcie i dodatkowe usługi ze strony firmy leasingowej. Nie dziwi zatem fakt, że samochody leasingowe są coraz częstszym wyborem wielu przedsiębiorców. Przy wyborze firmy oferującej leasing, warto kierować się opiniami innych klientów. W ten sposób możemy łatwo sprawdzić, czy interesujący nas leasingodawca oferuje elastyczne warunki szyte na miarę indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorcy.

Dlaczego warto wziąć samochód osobowy w leasing?