UM Wejherowo: Razem dla autyzmu” - niebieski marsz przeszedł ulicami Wejherowa

Niebieski korowód, który przeszedł ulicami Wejherowa, sportowe pokazy, a wszystko przy akompaniamencie dźwięku motocykli tak wyglądały w Wejherowie obchody Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie. Biorący udział w przemarszu uczestnicy wyrazili swoją solidarność z osobami z autyzmem.
Obchody rozpoczęły się niebieskim” przemarszem z Placu Reginy Osowickiej na Plac Jakuba Wejhera. Marsz Razem dla autyzmu poprowadzili motocykliści z klubu Nine Six MC Poland North, a wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele władz Wejherowa, powiatu i gminy, delegacje wejherowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Uczniowie i nauczyciele z m.in. ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących, w których uczą się dzieci z autyzmem. Krótkie pokazy sportowe zaprezentowali zawodnicy Karate Klub Wejherowo oraz Wejherowskiego Klubu Kulturystycznego i Sportów Siłowych Apollo”.
- Dążymy do tego, by pokazać, że osoby z autyzmem, ale nie tylko, warto dostrzegać w naszej przestrzeni, poznawać, wspierać i po prostu lubić mówi Arkadiusz Raguza , prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem. Bardzo zależy nam na tym, aby osoby te i ich rodziny odnalazły radość w swoim życiu mimo codziennych obowiązków i trosk.
Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa podkreśliła, jak cenne i społecznie ważne jest to przedsięwzięcie, które jest dowodem wsparcia i solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.
- Takie akcje, jak ta dzisiejsza, zorganizowane przez Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem, któremu w imieniu prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta serdecznie dziękuję, nie tylko uświadamiają społeczeństwu, czym jest autyzm, ale przede wszystkim pomagają nam w zrozumieniu tego zaburzenia i uwrażliwieniu na problemy osób dotkniętych spektrum autyzmu- mówi Beata Rutkiewicz , zastępca prezydenta Wejherowa.
Jak podkreślają rodzice dzieci ze spektrum autyzmu, takie osoby są często bardzo źle odbierane w społeczeństwie i dyskryminowane, a oni po prostu inaczej postrzegają świat. Mają swoją własną perspektywę. Dlatego potrzebują naszego wsparcia. Najważniejsza dla osób z autyzmem jest nasza codzienna akceptacja, zrozumienie i wsparcie. I to nie tylko przy okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ale i na co dzień.
























Urząd Miasta Wejherowo,
wejherowo.pl/artykuly/razem-dla-autyzmu-niebieski-marsz-przeszedl-ulicami-wejherowa-a8478.html
Ostatnie Artykuły

Pobity 49-latek na osiedlu w Wejherowie - dwóch nastolatków już w ośrodkach

Dwa autokary sprawdzone pod Wejherowem - policja nie znalazła usterek

Dulska w lśniącej wersji - Teatr W. bierze na cel hipokryzję

Amazonki z Pomorza spotkały się w Wejherowie. Wspólna droga, wspólne wsparcie

Korespondenci Kultury w Wejherowie - mieszkańcy napiszą własną gazetę

Pomorskie firmy bliżej elektrowni jądrowej. W Wejherowie padł podpis

W Wejherowie rowerowy maj nabił 47 tysięcy przejazdów i prawie 700 wzorowych uczniów

W Wejherowie ceramika spotyka ogień - foyer pokaże alternatywne eksperymenty

Kłótnia w Rumi skończyła się ostrym narzędziem i ciężkim uszczerbkiem

Klasa, która wraca po latach - w Wejherowie sztuka spotka pamięć

Jakie pytania zadać operatorowi przed podpisaniem umowy na internet?

Czy brak objawów oznacza zdrowie? Dlaczego warto badać się regularnie

Bratki z miejskich klombów trafiły na balkony i do ogrodów

Stary piec trzeba wymienić. Mandat może sięgnąć 5 tysięcy złotych
Przydatne dane teleadresowe
- Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Wejherowie - kontakt, godziny, katalog online
- Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzino - kontakt, obiekty, telefony
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie - kontakt, katalog online, karta czytelnika
- Prokuratura Rejonowa w Wejherowie - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienie o przestępstwie
- Nadleśnictwo Choczewo - kontakt, drewno opałowe, zezwolenia i edukacja leśna
- Gminny Ośrodek Zdrowia w Choczewie - kontakt, poradnie, godziny przyjęć
