Przypominamy, że udział w #SpisPowszechny jest obowiązkowy. Za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny. #Policja otrzymała już blisko 80 wniosków o popełnienie wykroczenia, związanego z odmową udziału w spisie.

Wszystkie osoby i gospodarstwa domowe odmawiające spisania się przez Internet lub wywiadu przez telefon lub odmawiające udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi podczas wywiadu bezpośredniego narażają się na karę grzywny.

Jeżeli nie spisałeś się przez Internet nie możesz już odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi na pytania spisowe, gdy się Tobą skontaktuje. Odmawiając narażasz się na karę grzywny. Uniknij tego.

Jeżeli masz dostęp do Internetu – spisz się za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie Głównego Urzędu Statystycznego https://spis.gov.pl/. Jeżeli nie masz udaj się do Urzędu Miejskiego w Wejherowie i spisz się przez Internet na specjalnie przygotowanym stanowisku. Aby skorzystać z tej pomocy, wystarczy zarezerwować wizytę pod nr telefonu: 058 677 71 90 lub 058 677 70 91.

Możesz się również spisać na infolinii dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 od 8:00 do 18:00.
#LiczymySięDlaPolski #NSP2021 #GUS #LiczySięKażdy #rachmistrz