Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wejherowo

Zajęcia będą miały formę warsztatów, w blokach tematycznych.

I tydzień - 28.06.2021 r. – 2.07.2021 r. – Warsztaty cyrkowe - dla dzieci w wieku 6 -13 lat

Warsztaty kuglarskie: w programie – żonglerka piłkami, chustkami, maczugami; diabolo i wirujące talerze; robienie piłek do żonglowania oraz nauka chodzenia na niskich szczudłach

II tydzień – 5- 10. 07.2021 r. Warsztaty rozmaitości – dla dzieci w wieku 7 - 12 lat

Domowe SPA DIY – robimy mydełka i kule do kąpieli

Eko warsztaty – robimy piękne dzieła z wykorzystaniem odpadków i śmieci – stare skarpety, guziki, pudełka po produktach, talerze papierowe itp.

Warsztaty teatralne dla dzieci wzmacniające ich pewność siebie, prezentowanie siebie, przełamywania strachu i niepewności. Zabawy metodą dramy uczące kreatywnego myślenia. Elementy pantomimy i klaunady.

Malowanie toreb i koszulek specjalnymi farbami do tekstyliów, z wykorzystaniem szablonów.

Zajęcia będą poprowadzone z elementami języka angielskiego.

III tydzień – 12 -16.07.2021 r. – Warsztaty projektowania gry mobilnej - dla dzieci w wieku 11-15 lat

Nowe technologie są naturalnym środowiskiem dla młodych ludzi. Dotychczasowe przyzwyczajenia, wzmocnione skutkami edukacji zdalnej, sprawiły, że czas spędzany ze smartfonem w ręce znacznie się wydłużył. Warsztaty mają na celu wskazanie nowych możliwości związanych z wykorzystaniem telefonów komórkowych. Uczestnicy nauczą się projektowania gry mobilnej, która zostanie zaprezentowana na zakończenie zajęć. Nauczą się konstruowania fabuły gry, przygotowania grafiki i komponowania elementów gry. Do przetestowania owoców swojej pracy będą mogli zaprosić swoich bliskich i znajomych, a gra będzie dostępna do końca wakacji.

Zapisy na warsztaty prowadzi Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży. Odbędą się również wydarzenia o charakterze otwartym, np. wtorki z planszówkami. Będzie to okazja do spędzenia czasu z rówieśnikami w małych grupach i zapoznania się z bogatą ofertą gier udostępnianych przez bibliotekę. Gry planszowe uczą ważnych umiejętności społecznych, takich jak komunikacja werbalna, dzielenie się, czerpanie przyjemności z interakcji z innymi.